Polski Spartan Race jednym z najcięższych w Europie


fot. Spartan Race

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najcięższych biegów Spartan Race w Krynicy Zdrój. Trasa z dużą liczbą wzniesień uznawana jest za jedną z najbardziej wymagającą w Centralnej Europie.

W 2013 roku na tym terenie odbyły się Mistrzostwa Świata Biegów Górskich. Przeszkody naturalne: góry, błoto, strome podejścia oraz sztuczne, przygotowane przez Spartan Race takie jak: lina, czołganie pod zasiekami, podciąganie na linie gwarantują świetną przygodę na najwyższym poziomie.

Idealnyme warunki, jakie oferuje Krynica Zdrój wraz z Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka, sprawiają że impreza Spartan Race przyciąga do Krynicy co roku ogromną liczbę biegaczy z całej Europy. W ubiegłym roku wystartowało ponad 1600 osób z 16 krajów. Najbliższa impreza „Krynica Spartan Race” będzie trwała aż 2 dni, w których zostaną rozegrane 2 dystanse dla dorosłych oraz 2 wyścigi dla dzieci pod nazwą Spartan Junior.

Należy przygotować się do ciężkich warunków nie tylko terenowych ale i pogodowych. Końcówka lipca może przynieść upały sięgające 30-35 stopni. Spartanie, którzy pierwszy raz będą startowali na dystansie SUPER i BEAST powinni pamiętać o dodatkowej butelce wody, żelach energetycznych lub bananach. Regularne picie wody w małych ilościach może uratować nas od odwodnienia organizmu. Na biegi zapisywać się można poprzez stronę www.spartanrace.pl oraz rano w dniu wyścigu. Im wcześniej się zapisujemy, tym niższą cenę rejestracji otrzymujemy. Progi czasowe podwyższających się cen : 17 maja, 17 lipiec.

(23.07.2016) KRYNICA SPARTAN BEAST 20km+ , min 30 przeszkód
KRYNICA SPARTAN JUNIOR 750m – 2,5km (wiek 4-6, 6-10, 11-14 lat)
(24.07.2016) KRYNICA SPARTAN SUPER 12km+ , min 25 przeszkód
KRYNICA SPARTAN JUNIOR 750m – 2,5km (wiek 4-6, 6-10, 11-14 lat)

Kalendarium

Polub nas!