Bieg Cichociemnych po raz trzeci

III Biegu Cichociemnych w Sochaczewie odbędzie się 26 czerwca 2016. Trasa biegu biegnie brzegiem i korytem rzeki Bzury, będzie to bieg z przeszkodami sztucznymi i naturalnymi

Cały bieg ma na celu upamiętnienie żołnierzy Cichociemnych – elity polskiej dywersji. Początek i koniec biegu będzie miał miejsce w malowniczej scenerii ruin Zamku Książąt Mazowieckich z połowy XIV w. W roku 2015 gościem specjalnym biegu był ostatni żyjący Cichociemny kpt. Aleksander Tarnawski "Upłaz".

W dniu biegu odbędą się imprezy towarzyszą o charakterze sportowym, wojskowym i historycznym.

 

Bieg Cichociemnych jest biegiem przełajowym dedykowanym pamięci Cichociemnych Spadochroniarzy AK - elity polskiej dywersji. Cyklicznie odbywa się on w Sochaczewie w dorzeczu rzeki Bzury. Każdy kto miał w swoim życiu do czynienia z biegami przełajowymi. Wie, że jest to bieg w terenie, najczęściej w lasach - krótkimi, wąskimi ścieżkami, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę. Trasa Biegu Cichociemnych będzie nieco bardziej wymagająca, będzie trzeba się trochę ubrudzić, zmoczyć w wodzie, przeskakiwać przeszkody, być może trochę czołgać lub przeciskać się kanałami. Początek i start biegu będzie miał miejsce w malowniczej scenerii ruin Zamku Książąt Mazowieckich z połowy XIV w.

Organizatorami biegu są:
Dragon Fight Club posiadający 10 letnie doświadczenie w organizowaniu ogólnopolskich zawodów Amatorskiej Ligi MMA
Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej
Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa
Burmistrz Miasta Sochaczewa - Piotr Osiecki
Hangarund Chapter Sochaczew Boruta MC Poland

Kalendarium

Polub nas!