Rage Run rośnie w siłę


fot. Rage Run

6 sierpnia w Łąkie odbyła się II edycja biegu survivalowego Rage Run, którego premiera miała miejsce rok temu w tej samej lokalizacji.

Tak jak rok temu organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Ponad 7 kilometrowa trasa prowadziła w dużej części przez tereny podmokłe, jeziora i bagna. Tych ostatnich było ponad 500 metrów! Poza przeszkodami naturalnymi na zawodników czekało na trasie 35 przeszkód sztucznych. Na II edycji poza wisienką na torcie czyli skokiem na linie spuszczonej z dźwigu do wody  ciekawą atrakcją była tyrolka zjazdowa licząca ponad 100 metrów w jedną jak i drugą stronę. Ten fragment trasy to ODCINEK SPECJALNY wprowadzony przez RR już na I edycji.

Rage Run rośnie w siłę – rok temu 270 zawodników, teraz 600. Na uwagę zasługuje obecność takich grup biegowych jak Big Yellow Foot, Mud Goats, Dirty Sparrows, Husaria oraz ich zaangażowanie w prowadzenie rozgrzewek na imprezie.

Za rok organizatorzy planują nadal jedną edycję, tłumacząc się postawieniem na jakość a nie ilość imprez. W tym roku trasa była trudna, na 3 edycji będzie jeszcze ciężej i dłużej o kilka kilometrów - zapewnia Michał Pazdzioch główny organizator.

Nie obyło się bez kontuzji. Obok 3 skręconych kostek i wybitego palca mamy również złamaną nogę…  jednego z głównych organizatorów Rafała. III edycja planowana jest na 5 sierpnia 2018 – pilnujcie info o zapisach, liczba miejsc będzie ograniczona. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w realizację II edycji, partnerom, sponsorom i przede wszystkim wolontariuszom, których było ponad 120 osób, a bez których impreza nie odbyła by się.

FACEBOOK IMPREZY: https://www.facebook.com/gotorage/

Kalendarium

Polub nas!